Płytki łazienkowe – czy remont musi być kosztowny?

płytki łazienkoweRemont łazienki to zwykle inwestycja, której strasznie boi się nasz portfel. Jest w tym trochę prawdy. Jednak w rzeczywistości, podstawowy remont nie powinien być aż tak straszny. Jak zaoszczędzić na remoncie łazienki?

Wymiana płytek
Skuwanie starych płytek nie jest zadaniem kosztownym. Samo skucie, będzie wiązać się wyłącznie z nakładem czasu. Cała operacja pozostawia po sobie dużą ilość gruzu i innych odpadów, które trzeba się gdzieś wynieść i się ich pozbyć. Jednak wygładzenie powierzchni ścian łazienki, może już trochę potrwać. Na przykład, jeśli chcemy położyć gładź. Same płytki łazienkowe również nie muszą być kosztowne. Owszem, jeśli zależy nam na stylowych, dużych płytkach, ich koszt może być dosyć duży. Ponadto relatywnie większe straty poniesiemy, gdy pojawi się konieczność łamania płytek.

Instalacje
Jeśli wykonujemy remont łazienki, to prawdopodobnie zachowamy dotychczasowy układ instalacyjny. Jeśli jednak będziemy chcieli coś zmienić, pojawią się dodatkowe koszty. Na szczęście większość tego typu prac, będziemy mogli samodzielnie wykonać w domu. I to bez jakichkolwiek, dodatkowych uprawnień. Dotyczy to zarówno instalacji elektrycznej (warto zastosować ostrożność), jak też wodnej i kanalizacyjnej.

Podsumowując, remont łazienki (nawet dość gruntowny), nie musi wiązać się z pokaźnymi kosztami. Przy średnim remoncie, koszt będzie zależał w zasadzie jedynie od płytek łazienkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *